Повече от тематична рецепта за Свети Валентин!
Ако си от тези, които си нямат половинка за празника и послушаш съвета на шеф Никола каква вечеря да приготвиш за Свети Валентин, може и да увеличиш шансовете си!
Заложи на рецептата му за Крем брюле и печено бри в бутер тесто и се наслади на изящна комбинация от вкусове – контрастна, като емоциите в любовта!
А понеже тази година решихме да посветим празника на всички, които още търсят своята половинка, може пък до нея да те отведе тъкмо съвършеното брюле!.
Крем брюле и печено бри в бутер тесто
Необходими продукти:
1 сирене бри
1 лист бутер тесто
2 с.л. прясно мляко
50 г сладко от малини
Мента
За брюлето:
2 ч.ч. сметана
1 ч.ч. прясно мляко
2/3 ч.ч. захар
1 шушулка ванилия
9 жълтъка
Начин на приготвяне:
За брюлето: Смесваме продуктите в една купа и ги разбъркваме до хомогенна смес. Пукаме мехурчетата с горелка или минаваме течността през цедка. Изсипваме във формите за печене и наливаме топла вода в тавата, така че да стигне на ¾ от височината на формите. Захлупваме с тава и печем на 140 градуса, за около 30-40 минути. Изваждаме ги и ги охлаждаме. Поръсваме със захар и я изгаряме.
За брито: Нарязваме бутер тестото, поставяме в него сиренето и сплитаме на зиг – заг. Намазваме с яйце, разбито с прясно мляко и печем на 200 градуса за около 15 мин. Сервираме със сладкото.